ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9502719
*
nr 950 2719
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), signed, houses, 36x43, (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), signerad, hus, 36x43, (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday Mars 23 2015
at 20:10:08
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/3 19:03:16
1
350 kr
23/3 18:33:50
2
Vinnande bud
23/3 19:41:26
1
450 kr
23/3 19:41:26
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning hus löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06
*
Ester Henning
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Läs om budbetjänten
nr 950 2719
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), signed, houses, 36x43, (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), signerad, hus, 36x43, (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday Mars 23 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
22/3 19:03:16 | 1 | 350 kr |
23/3 18:33:50 | 2 | Vinnande bud |
23/3 19:41:26 | 1 | 450 kr |
23/3 19:41:26 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning hus löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06